День духовної віднови для родин

У неділю, 24 грудня 2017 року, в салезіянській спільноті св. Івана Боско у Винниках відбулася духовна віднова для сімей. Батьки мали нагоду прийти сюди разом зі своїми дітьми, адже і для старших, і для молодших тут організували окрему програму, яка для усіх була надзвичайною!

Вступну розмову провадив отець Іван Мазуркевич, настоятель місцевої спільноти. У своїй доповіді він наголосив, що сім’я розглядається як домашня Церква, а також підкреслив через біблійні аспекти важливість християнського передання у родині. «Маленькі діти сприймають через слова, а дорослі – через особистий приклад. Віра людини зміцнюється молитвою. Чимало випробовувань випадає на її долю – і сьогодення української держави цьому приклад… Нас вчили молитися, ходити до церкви, робити щирі і добрі справи. Передання цього досвіду дітям дуже важливе», – наголосив він.

[smartslider3 slider=15]

Синод УГКЦ на 2018-й рік дав настанову: «Молитва в житті церкви». Тому кожен із учасників зустрічі мав нагоду поділитися своїм молитовним досвідом. Присутні виокремили фактори, які допомагають будувати молитву, і перешкоди, що виникають на шляху доброї молитви, та методи боротьби із ними.

Отець Анатолій Гецянин зазначив, що метою зустрічі була власне духовна віднова, аби поглибити нашу молитву у щоденному житті, навчитися її втілювати, переходячи від формальної.

Розвиваючи свої роздуми, о. Анатолій пригадав слова св. апостола Павла із послання до Коринтян: «Скарб благодаті ми носимо в глиняних посудинах». «Глиняною посудиною, яка є крихкою, він називає людське тіло. Хіба хтось ховає великий скарб у такий посуд? – Але Бог не боїться довірити слабкій людині свій великий скарб – Себе самого».

На завершення отці салезіяни відслужили Святу Літургію, де була чудова можливість замислитися над євангельською розповіддю про чоловіка, який справив велику вечерю і запросив багатьох. «Він був добрим, справедливим, щирим, безкорисливим. Та всі, однаково, почали відмовлятися. Духовний аспект Євангелія у тому, що Бог споконвіку прагне вибудовувати щирі відносини з людьми. Ця вечеря є символом Євхаристійного банкету, на який запрошені усі без винятку. Але всі відмовляються. Банкет для нас символізує Божественну Літургію, Пресвяту Євхаристію, яка є вершиною нашої молитви».

«Наближаючись до Різдва Христового, дозвольмо Йому загостити у нашій домівці: через наше серце до нашого столу, від нашого столу – до наших близьких та рідних, від столу нашої домівки – до Євхаристійної спільноти. Господь прагне щирого спілкування і хоче прийняття. Зробімо так, щоб це Різдво було прожите в цьому дусі Євангелія. Продовжуймо будувати нашу сім’ю, спільноту в читанні Божого слова і в спільній молитві»,  – наголосив о. Анатолій Гецянин.

Перспективою аналогічних зустрічей є створення об’єднання християнських сімей, які глибоко переживають цінності віри і молитви у житті. Саме вони можуть стати фундаментом для духовної віднови і прикладом для інших через свою глибоку віру та передання її у сім’ях.

Іванна Литвинець