Свято Стрітення – День богопосвячених осіб

15 лютого в УГКЦ святкують День богопосвячених осіб. Ще у 1997 році святий Папа Іван Павло ІІ проголосив свято Стрітення Господнього днем, у якому ціла Церква складає вдячність Богу за дар богопосвячених осіб та підносить свої молитви за ревні покликання до чернечого стану.

Власне з цієї нагоди чернечі спільноти Львова мали свої святкування. Напередодні, у навечір’я свята Стрітення Господнього, у храмі св. Архистратига Михаїла монахів Студійського Уставу о 19:30 була відслужена Велика Вечірня з Литією, а опісля відбулася спільна зустріч та почастунок у монастирській трапезній. А у сам день празника Стрітення Господнього, 15 лютого 2018 року, о 10:00 у архикатедральному соборі св. Юра була відслужена Архиєрейська Божественна Літургія в наміренні усіх богопосвячених осіб, які сповняють служіння на території Львівської архиєпархії. Від Салезіянського Згромадження на цій спільній молитві були присутні Провінційний настоятель о. Кароль Манік та о. Роман Боднар, СДБ.

previous arrow
next arrow
Slider

Усіх богопосвячених осіб привітав із їхнім святом Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. «Свято Стрітення Господнього дає пізнати нам Боже світло, яке стає світильником у нашому житті. Тому в цей день у нашій Церкві традиційно відзначають свято богопосвячених осіб. Адже саме в монашестві є те світло, яке допоможе подолати темряву, зокрема і в Україні», – зауважив Глава УГКЦ під час своєї проповіді після Великої Вечірні з Литією, що відбувалися напередодні свята.

Предстоятель також зазначив, що сьогодні багато людей в Україні чекають на Стрітення, а також на зустріч зі світлом Христа Спасителя. Мільйони українців (особливо ті, які зранені війною) чекають на це світло, яке Господь підготував для України.

“Світильник, який цього вечора сяє у Львові, повірте мені, осяє всю Україну! У Львові є більшість провінційних домів наших монаших спільнот, але монашество нашої Церкви сяє по всій Україні! Я хочу подякувати вам за те, що ви є світлом і первоцвітом УГКЦ! Нехай Господь дарує вам світло, щоб ви йшли за Христом, незважаючи на будь-яку темряву, яка є довкола!”, – підкреслив наприкінці Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

Фото: ІНФОРМАЦІЙНИЙ РЕСУРС Української Греко-Католицької Церкви