«Олімпійські ігри 2018»: завершення «Веселих канікул» у Винниках

В неділю, 15 липня, у винниківській ораторії св. Івана Боско завершилися «Олімпійські ігри» – салезіянські «Веселі канікули». Впродовж двох тижнів дітвора мала можливість не лише розважитися і потанцювати, але й взяти участь у різноманітних змаганнях. У завершальний день «Олімпійських ігор» кожна з дитячих команд, яка символізувала певну країну, представляла своє гасло і тематичний танець. Відчути себе чемпіонами могли не лише діти, але й їхні батьки, адже для татусів і мамусь теж були приготовані невеличкі змагання й призи.

Цього року в салезіянських «Веселих канікулах» у Винниках взяло участь близько 380 дітей віком від 5 до 13 років. Загальна тема звучала як «Олімпійські ігри», тобто кожна дитяча команда представляла якусь із країн. Така ідея була спрямована на те, щоб діти не лише бавилися, але також і дізнавалися щось про певну країну, її ресурси, культуру, традиції тощо. Кожних два дні дітвора «їздила» по різних континентах, ставлячи різноманітні сценки, в основі яких лежала якась із головних чеснот – поміркованість, розсудливість, мужність, справедливість, – які «супроводжували» учасників під час їхніх ігор і змагань.

[smartslider3 slider=49]

На завершення «Олімпійських ігор» цікавинкою став «водний день», який вирізнявся водними забавами і конкурсами. Також впродовж «Веселих канікул» відбувалися  різноманітні гуртки і майстер-класи, де кожна дитина могла знайти для себе щось цікаве і проявити свій талант.

«Такі «Веселі канікули» проводяться щороку, змінюється лише тематика, відповідно до ситуації, тем, які «проживаємо» під час року в ораторії,  – розповідає о. Григорій Швед, відповідальний за салезіянські «Веселі канікули» у Винниках. – В пятницю-суботу-неділю тут функціонує ораторія, приходять діти з різних шкіл. І усі ці діти – це, по суті, наші вихованці, яких ми бачимо під час року. Впродовж року ми спостерігаємо, якою є атмосфера між дітьми, чи вміють вони між собою дружити, спілкуватися, чи вони моляться, чи зростають як добрі християни. І, відповідно до цього, разом з аніматорами ми обираємо певну тематику, яка допомогла б здобути усі ці якості доброго християнина і чесного громадянина.

Цього року ми повністю змінили систему ігор. Зараз кожна вікова категорія мала свій «бій». Наприклад, впродовж дня було п’ять різних ігор і на цю гру приходили представники всіх команд однієї країни. Це було досить цікаво, бо діти знали, за що вони борються, і скільки зусиль треба прикласти, щоб здобути певну медаль. Кожна дитина могла відчути, що вона принесла щось корисне для команди, незважаючи на свій ріст, вікову категорію тощо».

На завершення дня о. Григорій подякував усім, хто долучився і посприяв організації цих дитячих «Олімпійських ігор». Отець зауважив, наскільки важливими для кожного є чесноти віри, надії й любові, що супроводжують людину впродовж її життя: «Бути сильними у вірі, бути сильними в надії і сильними у любові – це три речі, які були основними впродовж цього табору… Віра в нашому житті відіграє дуже важливу роль, адже єднає нас з Богом. Ми дуже хотіли донести Вам думку про те, щоб Ви були сильними у вірі і ніколи не знеохочувалися йти до своєї мети. Віра – це світло Боже у нашому серці. Без надії не можливо, щоб жила наша віра. Саме надія спонукає нас дивитися завжди вперед і вгору, до Бога… Ми народилися через любов, нам дарують любов, тому ми також покликані дарувати любов. Коли людина пам’ятатиме про ці три речі-підказки, то у своєму житті вона завжди буде переможцем».

На завершення «Веселих канікул» усі присутні могли поласувати солодкими смаколиками на території ораторії, а цей недільний день подарував дорослим і дітям багато позитивних емоцій, радості й запалу.