«Молодь, віра та розпізнання покликання»: у Ватикані триває Синод про молодь

Нещодавно у Ватикані розпочався Папський Синод про молодь. Триватиме він майже три тижні, до неділі, 28 жовтня. У цій знаменній події представниками від Салезіянської Родини є Генеральний настоятель Згромадження о. Анхель Фернандес Артіме, 15 салезіян та двоє сестер Дочок Марії Помічниці християн.

В фокусі уваги Синоду – молодь, її віра, місце у Церкві та виклики, з якими стикається щодня. Варто зауважити, що синодальна тема про молодь є також співзвучна із темою 28 салезіянської Генеральної капітули «Якими є Салезіяни для молоді сьогодні?», що відбуватиметься у 2020 році в Турині (Вальдокко).

 «Ми хочемо вірно відповідати на потреби молоді, що є сьогодні і буде завтра. Зараз молоді люди стикаються з іншими ситуаціями, ніж були сорок років назад… Вони занурюються в цифровий світ, у захоплюючий світ молодіжного волонтерства, в реальність професійного навчання, в болісну дійсність експлуатованої молоді, молодих іммігрантів… Слава Богу, сьогодні салезіянська місія в світі продовжується. Занурюючись у реальність наших місій, розділених між салезіянами та мирянами… і, зберігаючи вірність, ми повинні відкрити себе цій реальності…», – зауважив о. Артіме у своїй промові стосовно приготування до ГК в березні цього року.

Пригадуємо, що під час Синоду учасники матимуть можливість взяти участь у дебатах та поділитися своїми думками з приводу синодальної теми «Молодь, віра та розпізнання покликання», а також відбуватимуться дискусії у 14 групах, поділених за мовами: французькою, італійською, англійською, португальською, іспанською та німецькою.

За даними Vatіcan News у Синоді беруть участь 267 ієрархів, запрошено 23 експертів та 37 слухачів, серед яких 34 представники молоді від 18 до 29 років. Присутні також делегації християн інших віровизнань.

previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Від УГКЦ у Синоді беруть участь Блаженніший Святослав та владика Браян (Байда), єпископ Саскатунської єпархії з Канади. Про це повідомляє Глава Української Греко-Католицької Церкви у своєму інтерв’ю Департаменту інформації УГКЦ.

«Ми сьогодні живемо у світі, який дуже швидко змінюється. Глобалізована культура дуже швидко видозмінює спосіб життя, спосіб спілкування між людьми. І Церква, очевидно, мусить шукати інструменти, як діяти в умовах глобальної культури, дуже швидко навчитися, як у таких обставинах проповідувати Євангеліє, вносити в цю нову глобальну культуру, яка витворюється євангельську закваску християнської віри. А молодь – якраз головний адресат глобальних, культурних перемін», – зауважує Блаженніший Святослав.

Загалом у програмі Синоду передбачене обговорення Робочого документу Instrumentum Laboris, в який включені результати консультацій з місцевими Церквами та документ, опрацьований під час передсинодальної зустрічі молоді, що відбулась у Ватикані в березні цього року.  Наприкінці учасники Синоду знову зберуться на загальні засідання, щоб обговорити кінцевий документ, який приготує спеціально призначена комісія.

За матеріалами: www.infoans.org,  news.ugcc.ua, www.vaticannews.va