Викладачі НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» здобували досвід Словаччини

Викладачі НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» 9-13 квітня з робочим візитом побували у Братиславі (Словаччині). Поїздка відбувалася у межах проекту, який підтримують отці Салезіяни.

Іванна Олійник, Марта Мартиненко, Ірина Костів і Галина Котис мали нагоду вивчити досвід роботи західноєвропейських навчальних закладів, а саме Церковної школи «Нарнія» (Братислава, Словаччина) та гімназії оо. Салезіян імені Св. Івана Боско (Унтервальтерсдорф, Австрія). Це також була чудова нагода для налагодження подальшої співпраці між навчальними закладами.

Вже в перший день українська делегація познайомилася з настоятелем Провінційного дому оо. Салезіян, сестрами Салезіянками та дізналися про діяльність «Нарнії».


Наступні дні були не менш насичені й цікаві: поїздка до гімназії оо. Салезіян імені Св. Івана Боско, де викладачів тепло зустрів о. Simplice, чудова екскурсія в одному із кращих куточків Європи — Відні.

Галина Котис побувала в гімназії у місті Баден. Ключовою ціллю цих відвідин було уточнення деталей подальшої співпраці між навчальними закладами.

Також львівські викладачі випробували себе в ролі візитерів навчально-виховного процесу «Нарнії». Тамтешні педагоги ознайомили українських гостей із цікавинками в організації роботи з учнями. Зокрема, йдеться про “Openning” – ранкова настановча зустріч дітей кожного класу з класним керівником та асистентом. Ще однією специфікою школи є відзнака дітей за добрі справи («Чин місяця»). Важливим досвідом стали відвідини уроків фізики, математики, хімії та іспанської мови.
На завершення передостаннього дня перебування в Словаччині була екскурсія Братиславою.