ОСЬ ТАКОЮ Є ЛЮБОВ…

Це просте і тихе добро, яке зробив отець Боско.

Це те добро, яке ми продовжуємо робити разом.

Друзі, читачі Салезіянського Бюлетеня, як і щомісяця, прийміть моє сердечне привітання. Привітання, яке я готую, дозволяючи моєму серцю говорити, серцю, яке хоче й надалі дивитися на салезіянський світ з тією надією і впевненістю, як отець Боско сам сказав, що разом ми можемо зробити багато добра і що зроблене добро має бути відомим.

Мені подобається підкреслити те, як можна бути дуже «салезіянським» через щоденну присутність в салезіянській ораторії, на кожному подвір’ї, у кожному місці, де є діти та підлітки – і молодь – вони знаходять життєвий простір, здоровий простір, виховний простір, простір, який навчає про життя та сенс життя, простір віри (якщо хтось хоче).

Я бачу в багатьох салезіянах «пристрасть» дона Боско до щастя молоді. Формула, яка стала відомою, намагається стиснути виховну пропозицію отця Боско трьома словами: розум, релігія та діюча любов. Школа, церква, дитячий майданчик, салезіянський дім – це все, що побудовано з цегли. Але ораторія отця Боско — це набагато більше. Це арсенал стимулів і творчості: музика, театр, спорт і прогулянки, які є справжнім зануренням у природу. Усе приправлене справжньою, батьківською, терплячою  любов’ю.

Материнська мужність

Ну, оскільки я з болем і тривогою читаю хроніку Судану, де ситуація кожного дня дуже важка, а також ситуацію салезіян, сьогодні я хотів би запропонувати ще одне гарне свідчення, навіть якщо цього разу я не був очевидцем, але розкажу про те, чим поділилися зі мною.

Події відбуваються в Палабеку (Уганда), куди п’ять років тому ми, салезіяни отця Боско, хотіли поїхати з першими біженцями. Намет був місцем проживання, а каплицею для молитви та святкування першої Євхаристії була тінь дерева.

Сотні й сотні біженців із Судану щодня прибували до Палабека. По-перше, через конфлікт у Південному Судані. Через роки вони продовжують прибувати, тепер через конфлікт у Північному Судані.

Те, про що я вам розповідаю, сказав генеральний радник місій, який кілька днів тому поїхав до Палабека, щоб продовжити супровід цієї присутності у таборі для біженців, де вже прийняли десятки тисяч людей.

Десять днів тому приїхала жінка з одинадцятьма дітьми. Сама, без будь-якої допомоги, вона перетнула кілька регіонів, повних небезпеки для себе та для дітей; за останній місяць вона пройшла більше ніж 700 кілометрів, і група дітей зростала. І саме про це я хочу говорити, бо це ЛЮДЯНІСТЬ і це ЛЮБОВ. Ця жінка приїхала в Палабек з одинадцятьма дітьми, якими вона опікувалася, і представила їх усіх як своїх дітей. Але насправді шестеро були її дітьми з утроби. Троє інших були дітьми її брата, який нещодавно помер і про яких вона піклувалася, а двоє інших були маленькими сиротами, яких вона знайшла на вулиці, самих і, звичайно, без документів (хто може думати про папери, коли бракує речей, необхідних для життя?), і стали прийомними дітьми цієї жінки.

Іноді вчинок матері, яка віддала життя, захищаючи свою дитину, називають «материнською мужністю». У цьому випадку я хотів би присвоїти цій матері одинадцятьох дітей звання Матір відваги, але перш за все жінки, яка дуже добре знає – у «нутрі свого серця» – що таке любити, аж до страждання, тому що вона живе і жила в абсолютній бідності зі своїми одинадцятьма дітьми.

Ласкаво просимо до Палабека, хоробра мати. Ласкаво просимо до салезіянської присутності. Безсумнівно, буде зроблено все можливе, щоб цим дітям не бракувало їжі, а потім і місця для гри, сміху та посмішок – у салезіянській ораторії, а також у нашій школі.

Це просте і тихе добро, яке зробив отець Боско. Це те добро, яке ми продовжуємо робити разом, тому що, повірте мені, відчуття, що ми не самотні, впевненість, що багато з вас із задоволенням і симпатією бачать зусилля, які ми докладаємо щодня на користь інших, надихає нас. Також дає нам багато людська сила, і, без сумніву, Добрий Господь сприяє її зростанню.

Бажаю гарного літа. Будьте щасливі.

ПОСЛАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОГО НАСТОЯТЕЛЯ

отця Анхеля Фернандеса Артіме