Молодіжний центр св. Івана Боско – Салезіянська спільнота Бл. Филипа Рінальді

Молодіжний центр святого Івана Боско – це багатофункціональний комплекс, основним завданням якого є виховання дітей і молоді, зокрема соціально вразливих категорій суспільства.

Керівництво центру здійснює салезіянська спільнота блаженного Филипа Рінальді.

Історія комплексу сягає 90-х років минулого століття, а його публічна діяльність почалась у 2003 році з відкриттям професійно-технічного центру (училища), який діє до сьогодні і готує фахівців своєї справи на відповідних напрямках-спеціальностях: столяр, секретар керівника, перукар-модельєр, швачка-кравець, кухар і офіціант-бармен.

У 2014 році поблизу професійно-технічного центру виросла нова будівля для Родинного дому “Покрова” – закладу виховання для дітей-сиріт, позбавлених батьківської опіки і тих, які опинилися у різних складних життєвих обставинах. Будинок офіційно відкрили 01 червня 2014 року, куди пересилились діти РД “Покрова” з храму Покрову Пресвятої Богородиці, де вони мешкали попередньо (з 2007 року).

[smartslider3 slider=28]

Цікаво, що існування на теренах Дороги Кривчицької професійно-технічного училища Салезіянського Згромадження, а згодом Родинного дому справдило та втілило в життя пророчі задуми великого Митрополита Праведного Андрея Шептицького, який на цих теренах у 1927 році заснував Свято-Іванівську лавру монахів студитів з чітким призначенням визначеним самим Митрополитом: вчити молодь ремеслу і заснувати т. зв. захоронки (сиротинці).

Праця спільноти зі студентами здійснюється не лише у професійно-технічному закладі, але й у Студентському колегіумі, де проживає студентська молодь, що навчається у різних вишах м. Львова. Студенти тут знаходять затишне місце для житла і навчання, а також мають можливість провести цікаво і корисно свій вільний час: спортивні змагання, пізнавальні і духовні бесіди, святкування тощо.

Молодіжний центр служить також базою для Футбольного клубу «Покрова», де хлопці різних вікових груп можуть професійно займатись своїм улюбленим спортом – футболом, не забуваючи про християнське виховання і цінності.

Сьогодні Центр дає можливість для існування цих 4-ох виховних діяльностей, про які можна дізнатись тут:

НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР СВ. ІВАНА БОСКО

– католицький приватний професійно-технічний навчальний заклад II рівня акредитації. Центр був відкритий у 2003 році і названий на честь св. Івана Боско, який присвятив своє життя праці з молоддю, зокрема її підготовці до дорослого життя через здобуття фаху і професії.

Професійно-технічний центр пропонує абітурієнтам такі основні спеціальності:

[smartslider3 slider=29]

Столяр, виробник художніх виробів з дерева (2 роки навчання, на базі 9-11 кл.);

Кравець-закрійник (2 роки навчання, на базі 9-11 кл.);

Кухар (1,5 роки навчання, на базі 9-11 кл.);

Бармен-офіціант (1 ріки навчання, на базі 11 кл.);

Перукар-модельєр (1 ріки навчання, на базі 11 кл.);

Секретар керівника, оператор комп’ютерного набору  (1 ріки навчання, на базі 11 кл.);

Тут вдало поєднано  теоретичне та виробниче навчання. Студенти вчаться працювати на сучасному устаткуванні, що дозволяє їм освоїти новітню техніку і обладнання, які використовуються сьогодні на виробництві.

Кращі студенти отримують академічну стипендію, мають можливість практикуватися закордоном, забезпечуються місцем праці.

Студенти з-поза міста Львова мають можливість проживати у Колегіумі св. Івана Боско, де гарантується постійний супровід отців та братів салезіян.

У закладі проводиться щотижнева молитва, організовуються дні духовної віднови, тематичні бесіди.

Велика увага приділяється дозвіллю студентів: гуртки, турніри, поїздки та екскурсії, спортивний і тренажерний зали, спортивне поле – усе для здорового відпочинку!

РОДИННИЙ ДІМ «ПОКРОВА»

Родинний дім «Покрова» був заснований Салезіянським монашим Згромадженням (УГКЦ) у 2006 році при парафії Покрову Пресвятої Богородиці, що у м. Львові (вул. Личаківська, 175). Ця спільнота носить назву «Покрова», бо знаходилася вона в приміщеннях церковної дзвіниці та монастиря отців Салезіян. Також цей дім отримав таку особливу назву, адже є домом, сімейним вогником і родиною для тих хлопців, які є позбавлені захисту, сімейного тепла, є бідні, занедбані та знедолені. Назва будинку, що символізує захист, притулок, родинність, сімейний затишок та піклування, є саме тим покровом і прибіжищем для його малих мешканців.

До праці з дітьми залучені отці та брати салезіяни, вихователі і помічники, вчителі і волонтери, які наслідуючи приклад святого отця Боско, творять правдиву родину для дітей.

Сьогодні у Родинному домі проживає більше 50 хлопців віком від 7 до 18 років: сироти, напівсироти, діти з неблагополучних сімей. Тут панує тепла домашня атмосфера, чути дзвінкий дитячий сміх і кожен вихованець почуває себе бажаним та любленим.

Основна мета та особливість Родинного дому – це індивідуальний підхід до кожної дитини, її супровід і виховання, яке базується на християнських цінностях і традиції Церкви.

Запобіжна педагогічна система виховання, яка практикується у Родинному домі, дає змогу розкрити та розвинути індивідуальність кожної дитини, допомогти їм у підготовці до самостійного життя і виборі професії, створити сприятливі, максимально наближені до домашніх, умови для всебічного та цілісного розвитку особистості.

СТУДЕНТСЬКИЙ КОЛЕГІУМ

Студенти, що навчаються у професійно-технічному Центрі святого Івана Боско, а також в інших вишах Львова, мають можливість проживати у Студентському колегіумі св. Івана Боско. Окрім сучасних житлових умов, тут панує сприятлива атмосфера, щоб творити дружню спільноту у дусі християнських і моральних цінностей.

Для студентів постійно організовуються різні виховні та відпочинкові заходи.

У приміщені колегіуму є:

комфортні кімнати;

кухня обладнана усім необхідним для споживання та приготування їжі;

кімната для відпочинку;

навчальні аудиторії.

Студенти можуть скористатись: їдальнею, пральнею, спортивним та тренажерним залами.

ФУТБОЛЬНИЙ КЛУБ «ПОКРОВА»

Футбольний клуб «Покрова» існує з 2005 року. Основною ідеєю його створення було залучення до корисного дозвілля дітей із соціально вразливих категорій, пропонуючи їм в такий спосіб альтернативу вулиці. Але з часом, коли клуб почав виходити на професійний рівень, у ньому почали тренуватись усі ті діти, в яких є хист до спорту і неймовірне бажання грати у футбол.

Набір до ФК «Покрова» триває цілий рік, тому усі бажаючі можуть долучитись будь-коли. Тут  працює 5 тренерів. Вони займаються із вихованцями, які поділені на 10 вікових груп, у кожній з яких в середньому 25-30 осіб. У найстаршій зараз грають  футболісти, яким вже 16-17 років, а наймолодшим 6-7 років. Кожна вікова група має окремі заняття. Частота тренувань залежить від віку. Найстарші мають 3-4 тренування на тиждень і гру на змаганнях у вихідні. В молодших групах є 2-3 заняття і також гра.

Ці спортивні заняття є безкоштовними.

Крім спортивного вишколу хлопці вчаться командного духу, вміння жити та співдіяти з іншими. Християнські ідеали є основою ФК Покрова: хлопці відвідують заняття з катехизму, піврічні дні віднови духа тощо.

ФК «Покрова» не один рік поспіль займає першість України у різних футбольних турнірах. Неодноразово клуб  вигравав першість міста серед спортивних шкіл. Команди брали участь та займали призові місця у міжнародних турнірах: на Салезіянських іграх у Словаччині і Хорватії. Всього у здобутку Клубу близько 50 кубків.

Хлопці щорічно мають можливість поїхати закордон, дізнатись щось нового, познайомитись з іншими своїми однолітками, потоваришувати.

Ті діти, які проявляють свій хист до футболу, а також наполегливість, мають можливість потрапити у спеціалізовані школи футболу  і перед ними відкриваються додаткові можливості реалізації своєї мрії. На сьогодні три наші старші хлопці грають у клубах Словаччини, ми й надалі працюємо над різними можливостями для співпраці.

КОНТАКТИ:

Вул. Дорога Кривчицька, 17а-19, м. Львів

Тел. (032) 224-04-08, (096) 855-94-53

Емейл: bosco@sdbua.net

WEB: www.bosco.lviv.ua

 

Настоятель: о. Юрій Смакоус