«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі

Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою нашого спасіння. Апостоли від початку проголошували, що для того аби спастися, треба вірити, що Христос воскрес із мертвих. Віра у воскресіння є вершиною християнської віри. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ в суботній відеокатехизі, присвяченій поясненню п’ятого члена «Символу віри» – про триденне Воскресіння Ісуса Христа.

У катехизі Блаженніший Святослав пояснив, що подія Воскресіння Ісуса Христа недаремно є окремим членом «Символу вір», адже Господнє Воскресіння є центральною подією всієї історії спасіння. Воно було і є головним змістом проповіді колись апостолів, а сьогодні Христової Церкви.

Про воскресіння Ісуса Христа, як зауважив Глава УГКЦ, ми читаємо в усіх Євангеліях як про головну подію, про яку євангелисти хотіли нам розповісти.

«Я пригадую одного свого учителя, який говорив, що Євангелії – це розповідь про страждання, смерть і Воскресіння Ісуса Христа з великим вступом. Кожен євангелист по-своєму укладає той вступ, але всі разом єдиним серцем і устами сповіщають нам про те, що Христос воскрес із мертвих», – зазначив Глава Церкви.

Предстоятель звернув увагу, що воскресінню Ісуса Христа з мертвих передували страждання, смерть на хресті, погребіння і сходження до аду.

«У східній візантійській традиції іконою Воскресіння ми часто називаємо ікону “Зішестя Христа в ад”. Ад – це не пекло, не місце чи, радше, стан вічної кари і муки. Ні. Ад – це стан очікування, у якому перебували всі старозавітні праведники. Це стан очікування Месії, який має прийти і вивести їх з країни темряви, де люди сподівалися на визволення і виведення їх у воскресіння», – пояснив Блаженніший Святослав.

Він додав, що ікона «Зішестя Христа в ад» показує нам прославленого, воскреслого Спасителя, який тримає за руку Адама і Єву, виводячи, виймаючи їх з гробів. Христос, воскреснувши, за словами Глави УГКЦ, показує нам, що воскресіння чекає кожного з нас. Воскресіння Ісуса Христа є запевненням воскресіння кожного з нас.

Відтак Блаженніший пригадав, що після Воскресіння Христос ще сорок днів з’являвся своїм учням. А у випадку з невірством Томи, на його переконання, промовляючи «Блаженні ті, що не бачили, але увірували [у Воскресіння Ісуса – Ред.]» Христос згадує і кожного з нас, віруючих людей, які живемо багато років після історичного моменту Воскресіння Ісуса.

«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою нашого спасіння. Апостоли від початку проголошували, що для того аби спастися, треба вірити, що Христос воскрес із мертвих. Віра у воскресіння є вершиною християнської віри», – наголосив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав підкреслив, що через проповідь Церкви ми сьогодні можемо пережити зустріч із воскреслим Христом так само, як пережили апостоли в Єрусалимі в перші дні після воскресіння Спасителя і понесли цю звістку аж до краю землі.

«Нехай ця апостольська проповідь та ісповідь віри у воскреслого Христа буде силою нашої християнської віри сьогодні і на майбутнє», – побажав першоієрарх.

Пригадуємо, що відеопроєкт «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія останніх випусків присвячена темі віри, зокрема поясненню кожного з членів «Символу віри». Дивитися нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.

За матеріалами: ІНФОРМАЦІЙНОГО РЕСУРСУ Української Греко-Католицької Церкви