ПІСТ – ЦЕ НАГОДА ПОЗБУТИСЯ ТОГО, ЩО НАМ НЕВЛАСТИВЕ

Cучасній людині найбільше потрібно постити від власного егоїзму. У цей час вона занадто сильно зосереджена на собі, не чує голосу ближнього, зрештою, вже не чує себе. Це заважає їй краще подивитися на себе, на інших і на світ як на творіння Господа.

Людині слід відмовитися від власного егоїзму, однак я би рекомендував не ставити собі на час посту занадто великі цілі. У духовному житті важливо розпочати з невеликих речей і систематично над ними працювати. До прикладу, залежним від інтернету слід постановити собі не користуватися ним після восьмої вечора.

Хто жадібний – пробувати хоч би раз на місяць комусь допомогти. Кожен свідомий своїх вад і знає, від чого залежний. Ми мусимо зрозуміти, що не народжуємось із цим пристрастями, а набуваємо їх протягом нашого життя. Тому піст – це нагода позбутися того, що ми набули і що нам невластиве.

Сучасна ментальність дуже боїться вислову «раб Божий». Але хто є раб? Це той, який є у власності когось, і ніхто більше не має на неї права, крім господаря. Натомість останнім часом ми вживаємо термін «слуга Божий», а слуга може завжди вибирати. Якщо ми є рабами Божими, ніхто інший не має на нас жодного права.

І парадокс християнства в тому, що саме цей вид «рабства», тобто цілковитої залежності від Бога, робить людину вільною, бо лише Господь є тим, який завжди шанує людську свободу. Бо ж Він повсякчас дає нам право вибирати – чинити добро чи зло.

За матеріалами: Дивен Світ