Оголошено програму візиту Папи до Будапешта і в Словаччину

У Ватикані оприлюднили програму XXXIV Апостольської подорожі Папи Франциска, яка включатиме участь у Міжнародному Євхаристійному Конгресі в столиці Угорщини та чотириденні відвідини Словаччини.

Чотири насичені дні у центрі Європи. Папа Франциск готується до наступної Апостольської подорожі, яка розпочнеться 12 вересня 2021 року одноденним візитом до Будапешта та продовжиться у Словаччині, де він перебуватиме до 15 вересня — повідомляє Vatican News.

Будапешт

Столиця Угорщини, місто Будапешт було обране для проведення 52-го Міжнародного Євхаристійного Конгресу, який мав відбутися у вересні минулого року, але через спалах пандемії був перенесений на один рік. Папа Франциск у неділю, 12 вересня 2021р., очолить заключну Святу Месу, що розпочнеться на Площі Героїв об 11:30 за місцевим часом та завершиться молитвою «Ангел Господній».

Святіший Отець вилетить до столиці Угорщини з римського міжнародного аеропорту Ф’юмічіно о 6:00. У міжнародному аеропорту Будапешта відбудеться офіційна зустріч, звідки Папа поїде до Музею мистецтв, де матиме три зустрічі з президентом і прем’єр-міністром, із єпископатом, із представниками Екуменічної ради Церков і єврейської громади Угорщини. Після Святої Меси глава Католицької Церкви від’їде до аеропорту, звідки полетить до столиці Словаччини.

Словаччина

Прибуття до міжнародного аеропорту Братислави заплановане на 15:30, звідти Єпископ Рима поїде до Апостольської нунціатури, де відбудеться екуменічна зустріч та приватна зустріч із єзуїтами.

Наступний день, 13 вересня, розпочнеться церемонією привітання в Президентському палаці візитом ввічливості до глави держави та зустріччю з представниками влади, громадянського суспільства та дипломатичного корпусу. Далі в катедральному соборі святого Мартина відбудеться зустріч із єпископами, священниками, богопосвяченими особами, семінаристами й катехитами. Пополудні (о 16:00) Папа здійснить приватний візит до благодійного осередку «Віфлеєм», зустрінеться з єврейською громадою, а в Апостольській нунціатурі почергово прийме главу парламенту і главу уряду Словаччини.

У вівторок, 14 вересня, Святіший Отець вранці прибуде до міста Пряшева — центру греко-католицької митрополії,— де очолить Божественну Літургію святого Йоана Золотоустого. Пополудні в місті Кошиці Папа зустрінеться з ромською спільнотою, опісля — з молоддю, та повернеться до Братислави.

Завершальний день візиту, 15 вересня, присвячений прощі до національного санктуарію в Шаштіні, в якому Святіший Отець відслужить Святу Месу, а після неї від’їде до аеропорту в Братиславі, де відбудеться церемонія прощання.

«З Марією та Йосифом дорогою до Ісуса»

Апостольська подорож до Словаччини відбуватиметься під гаслом «З Марією та Йосифом дорогою до Ісуса». На представленому логотипі візиту бачимо зображеною дорогу, спрямовану до хреста, яка розміщена в серці, що є символом любові до Ісуса святого Йосифа та Пречистої Діви Марії, небесної покровительки Словаччини. Синій хрест увінчаний німбом із жовтої стрічки і семи червоних шестикутних зірок, які вказують на один із титулів, з яким місцевий люд вшановує Пресвяту Марію — «Богородиця семи скорбот». Кольори перекликаються з ватиканським та словацьким прапорами.