В ОДЕСІ ПОХОВАЛИ ІЄРОМОНАХА ОЛЕКСАНДРА ЧУМАКОВА
16 червня 2022 року, в Одесі відбулися похоронні богослужіння і погребення ієромонаха Олександра (Олеся Августа) Чумакова, салезіянина, греко-католицького священника. Заупокійну Божественну Літургію у римо-католицькому катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці м. Одеса звершив владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський. Йому співслужили отці Салезіянського згромадження святого Івана Боско, священники Одеського екзархату і римо-католицької церкви м. Одеси.
![](http://sdbua.net/new/wp-content/uploads/2022/06/286046319_1162838337830057_2892340813090677059_n-640x480.jpg)
У проповіді, яку виголосив владика Михаїл Бубній, єпископ зазначив, що сьогодні ми зібралися тут, щоб вшанувати прекрасного священика, монаха, духовного наставника, суспільного діяча, публіциста і хорошого сповідника, який прожив дуже активне, різноманітне і плідне життя. «Отець Олександр будучи Салезіянином, харизмою яких є праця з молоддю, усвідомлював своє покликання до глибини душі», – наголосив екзарх. «Він заснував перший недержавний телефон довіри, який служив для молоді, молодіжний притулок «Світлий дім», в якому прихисток надали понад 3 тисячам соціально незахищеним дітям. Отець Олександр працював науковим співробітником, психологом консультантом, духівником у Львівській духовній семінарії. Будучи священником всього лиш 11 років, але за цей час зробив стільки, що можливо не кожен священник за своє ціле життя здатен стільки виконати», – сказав владика Михаїл.
![](http://sdbua.net/new/wp-content/uploads/2022/06/288792186_1162836631163561_784226160879401749_n-640x480.jpg)
Екзарх також наголосив, що «після 2013 року, коли стан здоров’я отця Олександра погіршився, він не переставав займатися душпастирством і просвітництвом. Робив духовні вправи для молоді, семінаристів, вів блогерську діяльність в інтернеті. Але місія покійного тут на землі уже завершилася, і він може уже сміливо сказати чи повторити слова святого апостола Павла: «Я змагався добрим змагом, свій біг закінчив – віру зберіг. Тепер Господи признач мені вінок радости, якого мені Ти приготував, Ти суддя справедливий, але прошу Тебе за тих, які увірували в Тебе і які пішли за тобою», – завершив владика Михаїл.
![](http://sdbua.net/new/wp-content/uploads/2022/06/286015910_1162838321163392_6668326226178805903_n-640x480.jpg)
Наприкінці поминальної молитви, до присутніх також звернувся провінційний настоятель згромадження Салезіян о. Михайло Чабан. Священник висловив подяку присутнім і від імені покійного попрощався з усіма, хто за життя знав о. Олександра Чумакова.
За упокій новопереставленого слуги Божого ієромонаха Олександра до храму Успіння Пресвятої Богородиці в Одесі прийшли помолитися чимало вірних.
Похоронили отця Олександра Чумакова на 2-му міському кладовищі міста Одеси.
За інформацією: Одеський екзархат УГКЦ