Я хочу й надалі служити іншим… але в інший спосіб

МОЄ ПРИЗНАЧЕННЯ КАРДИНАЛОМ

Я відчуваю, що поділяю заяву нашого святого засновника 1884 року: «Я все більше бачу, яке славне майбутнє приготоване для нашого Згромадження, розширення, яке воно матиме, і добро, яке воно зможе досягти».

Дорогі друзі салезіанської харизми, нехай моє щире, братерське та ніжне привітання досягне кожного з вас.

Салезіанський бюлетень «попросив» мене підготувати це привітання не як раніше, розповідаючи про щось важливе, що я пережив, але цього разу розповісти про себе, про цю нову реальність, яка на мене чекає. І я пережив те, що вивчав про особу нашого отця Боско. Йому було важко говорити про себе і ще важче виражати свої почуття. У моєму випадку, я повинен визнати, що мені трохи важко говорити чи писати про останні події, які зі мною трапилися, але я визнаю, що рано чи пізно я повинен це зробити, і новини Салезіанського Бюлетеня, яке досягає рук і сердець багатьох друзів харизми отця Боско є гарним способом надіслати це особисте повідомлення.

Після несподіваної новини (особливо для мене), з якою Святіший Отець Франциск також оголосив моє ім’я серед 21 осіб, яких він «встановив» кардиналами Церкви, тисячі людей запитали, особливо серед салезіян отця Боско та членів салезіанської родини у світі: а тепер що буде? Хто супроводжуватиме життя Згромадження найближчим часом? Які кроки вас чекають? Ви добре розумієте, що це ті самі питання, які я ставив собі, щиро дякуючи Господу за цей дар, який Папа Франциск дав нам як Салезіянському Згромадженню і як Родині отця Боско.

Відчитуючи віру, знаючи великі речі, які зробив Бог і що ми знаємо через Його Слово, можна сказати, що Бог любить сюрпризи. Зазвичай у Біблії Бог каже: «Відійди, дорога сама відкриється». Одного важливого ми навчилися від отця Боско: нехай ніщо не турбує нас і довіряймо Божому Провидінню.

Я відчуваю, що поділяю заяву нашого святого засновника 1884 року: «Я все більше бачу, яке славне майбутнє приготоване для нашого Згромадження, розширення, яке воно матиме, і добро, яке воно зможе досягти».

Я мав змогу особисто поговорити зі Святішим Отцем, Папою Франциском. Після проголошення Ангел Господній запевнив його, що на мене можна розраховувати в будь-якому служінні. Я відповів, як отець Боско, коли його попросили завершити будівництво храму Пресвятого Серця в Римі, у його випадку літній і хворий отець Боско, який також відчував вагу та відповідальність нашого Згромадження. Тож отець Боско тоді відповів: «Якщо це прохання папи, я підкоряюся!»

Я просто сказав Святішому Отцю, що ми, салезіяни, навчилися від отця Боско бути завжди доступними для блага Церкви, а особливо для всього, про що може просити Папа. Тому дякую Богові за цей дар, який належить усьому Згромадженню та Салезіянській Родині, я висловлюю вдячність Папі Франциску, запевняючи його у більш палкій та інтенсивній молитві з боку всіх членів нашої великої Родини. Молитва, яка, як уже згадувалося, завжди супроводжуватиметься нашою щирою та глибокою любов’ю.

Як буде далі?

Мушу поділитися з вами тим, що я був глибоко зворушений чутливістю нашого Папи Франциска, коли він усвідомив, що моє служіння як Генерального настоятеля не повинно змінитися одразу за одну ніч. З цієї причини приблизно через пів години після оголошення номінації з нагоди молитви Ангел Господній в неділю, 9 липня, Святіший Отець надіслав мені листа, в якому говорив про час, який необхідний для підготовки до Генеральної Капітули нашого Згромадження, перш ніж допустити мене до виконання обов’язків, які він має за намір довірити мені. Як завжди, Святіший Отець виявився уважним, сердечним, глибоким поваги до харизми отця Боско та особливо прихильним. Почуття, на які я відповів взаємністю від свого імені та від імені всієї Салезіанської Родини.

Я хотів би поділитися з вами положеннями, які мені передав Святіший Отець.

Папа вирішив, що для блага нашого Згромадження після консисторії 30 вересня 2023 р. я можу продовжувати своє служіння як Генеральний настоятель до 31 липня 2024 р. Після цієї дати я подам заяву про відставку з посади Генерального настоятеля, як цього вимагають наші Конституції і Положення, прийняти з рук Святішого Отця службу, яку він мені довірить.

Про це мені повідомив сам Папа. Ми зможемо перенести 29-й Генеральний Капітул на рік, тобто в лютому 2025 р. Мій вікарій, отець Стефано Мартоліо, візьме на себе тимчасове управління Згромадженням, як встановлено в наших Конституціях до святкування ГК29. Нарешті, я маю ще відповісти на ще одне запитання, яке повстає у багатьох із вас: яке завдання довірить мені Святіший Отець? Папа Франциск мені ще не сказав.

У будь-якому випадку, прошу всіх вас, дорогі Брати та члени груп нашої Салезіянської Родини, продовжувати посилювати свої молитви. Особливо для Папи Франциска. Він сам прямо попросив це наприкінці наданої мені приватної аудієнції.

Нарешті, я прошу вас молитися також і за мене перед перспективою нового служіння в Церкві, яку я, як син отця Боско, приймаю в синівському послуху, не шукаючи цього, бо справді вірю, що в Церкві, послуги, якої ми надаємо, не можуть і ніколи не повинні шукатися або очікуватися, якщо б це було питання створення особистої кар’єри. Те, що є властивим «світу», є неприйнятним для нас, слуг в ім’я Ісуса, тому ми повинні відрізнятися (я дуже сподіваюся) від деяких стандартів світу. З усього цього мій улюблений отець Боско є моїм свідком перед Господом Ісусом.

Я дякую вам за прихильність, близькість, виражену в останні тижні численними повідомленнями, які надійшли до мене з усього світу.

Я відчуваю, ніби до мене звернені ті самі вислови, які Богородиця сказала отцю Боско уві сні дев’яти років – друге сторіччя яких відзначатиметься наступного року: «Свого часу ти все зрозумієш». І ми знаємо, що для нашого отця це насправді сталося майже наприкінці його життя, напередодні перед освяченим, 16 травня 1887 року, перед вівтарем Марії Помічниці Християнів у базиліці Пресвятого Серця Ісуса. З Базиліки Пресвятої Богородиці Помічниці Християн посилаю вам ніжний і вдячний привіт, довіряючи кожного з вас Їй, Матері, яка буде супроводжувати і підтримувати нас. Як завжди, я вітаю вас з величезною любов’ю.

ПОСЛАННЯ ГЕРОВОГО НАСТОЯТЕЛЯ

отця Анхеля Фернандеса Артіме