Досвід “Конфронто”: бачення, захоплення, завдання

Нещодавно у Італії відбулася чергова європейська зустріч салезіянської молоді, що має назву «Конфронто 2017». 250 учасників із різних країн, а також салезіяни, салезіянки, аніматори та волонтери провели 6 днів разом, роздумуючи над життям салезіянських святих. Зустріч проходила під гаслом: “Агенти отця Боско: бачення, захоплення, завдання». Програма заходу включала різноманітну тематику й досвід перебування тут допоміг кожному учасникові ще глибше зануритись у джерела салезіянської духовності – її погляд на світ, її життєдайну енергію та призначення.

Перші дні зустрічі були присвячені темі бачення, де акцент поставили на тому, що «християнин покликаний до специфічного бачення світу, до бачення, пронизаного вірою у Бога та надією на вічне життя». О. Патрик, СДБ під час своєї промови до учасників наголосив,  що «молода особа покликана сама брати на себе відповідальність за формування власної індивідуальності через розбудову чотирьох аспектів особистості: інтелектуального, емоційного, духовного виміру та виміру стосунків з іншими. Св. Іван Боско дає нам приклад, як через свідомий вибір добрих друзів – ровесників та старших, через читання та навчання, через роздуми, часту сповідь та покору духовному наставнику він формувався у всіх чотирьох аспектах. Справді, ми часто зосереджені лише на одному або двох аспектах: часом це навчання, часом прогулянки з друзями, часом приватні переживання, на яких ми замикаємось. Проте ми покликані до всестороннього розвитку».

[easyrotator]erc_37_1503304112[/easyrotator]

Загалом, роздуми над темою бачення салезіянські аніматори розпочали ще перед приїздом інших учасників. Зокрема, вони відвідали К’єрі – місце формування отця Боско з 16 до 26 років. Варто зауважити, що саме такого віку була більшість учасників та аніматорів “Конфронто”.

Відповідальний за молодіжний салезіянський рух отець Фабіо закликав молодь бути чесними, а також звернув увагу на те, наскільки важливо мати духівника. Ще одним моментом, на якому наголосив і о. Фабіо у своїй проповіді в Морнезе, і Генеральний настоятель о. Анхель при відповіді на питання щодо покликань – це мати проект життя. «Бачення – це не абстрактне марево, а конкретна ціль життя, до якої ми прагнемо. Молода людина має проявити відвагу мріяти про цю ціль і відповідальність за свої кроки до неї – вибір друзів, наставників, всебічний розвиток».

Ще однією темою зустрічі були роздуми над тим, що ж таке захоплення. Організатори Конфронто наголошували на тому, що захоплення, захват, радість – це осердя салезіянської духовності. «Салезіянський аніматор – це не той, хто чекає, коли натхнення зійде на нього, а той, хто розпалює вогонь натхнення в собі та інших».

Наприкінці “Конфронто” усіх присутніх закликали задуматись над тим, яке ж завдання стоїть перед кожним у своєму осередку та країні. О. Фабіо влучно зауважив, що «зустріч з Христом має бути досвідом, що кидає виклик. На кожного з учасників салезіянського руху чекає своя місія, своє завдання. Але всі вони, так чи інакше, сформовані баченням отця Боско та запалені його духом. Тож необхідно мати відвагу виконати це завдання, послух прийняти його, і довіру до Бога, коли проект здається неможливим».

Загалом, підсумовуючи усе, можна сказати, що у своїх промовах отці та сестри в діалозі із Генаральним настоятелем Салезіянського Згромадження о. Анхелем Артіме та настоятелькою Згромадження Дочок Марії Помічниці Християн с. Івон піднімали багато складних актуальних питань. Проте кожен із них закликав молодь і всіх присутніх бути відважними і покірними на шляху до свого покликання, свідчити правду й салезіянський дух, незважаючи на труднощі та виклики.